Jak aktywnie spędzić czas z dziećmi

Jak aktywnie spędzić czas z dziećmi

Jak aktywnie spędzić czas z dziećmi.

Przez lockdown i zamknięte szkoły Twoje dziecko ma mniej ruchu? To na pewno nie wpływa dobrze na jego zdrowie. Mamy dla Ciebie kilka propozycji,  dzięki którym oderwiesz je  od ekranu komputera! Gwarantujemy, że będzie to świetną zabawą dla Was obojga. 

Spacer

Spędzanie czasu  na świeżym powietrzu jest chyba najlepszą z możliwości na zajęcie wolnego czasu.  Przyniesie korzyści i rodzicom i dzieciom. "Odświeży" wasze umysły, poprawi krążenie i ułatwi zasypianie. By spacer nie był nudny, zorganizuj wyścigi, szukanie skarbów lub zabierz znajomych.  A może czas na pieska? On zmotywuje dziecko do spacerów jak nic innego i nauczy go odpowiedzialności.

Taneczny pojedynek

Taniec to idealny pomysł na aktywny wieczór. W końcu kto nie lubi tańczyć?! W internecie można znaleźć wiele gotowych układów lub gier np. Just dance, które ułatwią Ci zaplanowanie tanecznego szaleństwa. Taka aktywność dobrze wpłynie na koordynację ruchową Twojego dziecka i rozbudzi ducha walki (przecież król disco może być tylko jeden!).

Kto pierwszy, ten lepszy

Spróbuj zachęcić swoje dziecko do zdrowej rywalizacji. Jest mnóstwo sportowych kategorii, które będą idealne na wasze zawody: tor przeszkód, rzut do celu, a  może kto dłużej będzie skakał na skakance albo kręcił hula hop? Fantastyczne rozwiązanie na zajęcie czasu, przy okazji Ty też będziesz mieć niezły ubaw i trochę ruchu.

Zimowe szaleństwo

Okres zimowy już się rozpoczął, teraz zostało tylko czekać na śnieg, a co wtedy? Koniecznie załóż ciepłe ubrania i zabierz swoje dziecko na dwór! Wycieczka na sanki, budowanie bałwana lub śnieżnego igloo, a może wojna na śnieżki? Takie zabawy z pewnością przyniosą dziecku wiele frajdy i przy okazji oderwą go od ekranu komputera czy telefonu. 

Domowa baza

Nieco mniej aktywna propozycja, ale uwielbiana przez dzieciaki i bez wątpienia wymagająca kreatywności, o czym mowa? Oczywiście o domowej bazie z koców i poduszek! Dziecko będzie musiało wysilić się, by zbudować swoją fortecę, ale efekt będzie zadowalał. Ta zabawa przyniesie frajdę zarówno dziecku, jak i Tobie i na pewno zajmie wam mnóstwo czasu.

Trochę obowiązków

Często pobłażamy naszym urwisom. Sprzątamy po nich, podkładamy kanapeczki pod nos. Czas z tym skończyć! Stwórzmy listę obowiązków dziecka. Nie musi być to nic skomplikowanego czy ciężkiego, ważne jest by go trochę rozruszać i zająć mu czas. Wystarczy, że wyciągnie i rozłoży naczynia ze zmywarki, skompletuje skarpetki po praniu czy wytrze kurze.  Możliwości jest multum. Na początku możemy spodziewać się małego sprzeciwu, ale ostatecznie wyjdzie na dobre to nam i naszemu dziecku.

Mam nadzieję, że przybliżyliśmy Ci kilka rozwiązań na najbliższe dni.  Pamiętaj, że dziecko powinno spędzić chociaż godzinę na aktywnej zabawie. Ważne jest również, żeby ograniczać czas, który spędza przed komputerem czy na telefonie. 

Nasze propozycje to dobra zabawa dla całej rodziny, koniecznie je wykorzystaj!