Jak wybrać idealną torbę sportową- poradnik w 4 krokach

Jak wybrać idealną torbę sportową- poradnik w 4 krokach

Chcesz zacząć aktywnie spędzać czas i poprawić swoją formę? Na pewno wybrałeś już dyscyplinę, która pomoże Ci zadbać o kondycję, teraz pora skompletować potrzebny do tego strój i inne akcesoria. Niezależnie od tego, jaki sport chcesz trenować, na pewno potrzebna Ci będzie sportowa torba. Z tego tekstu dowiesz się:

Czym różnią się torby sportowe od siebie?

Z jakiego materiału torbę sportową wybrać? 

Jaki rozmiar torby sportowej jest odpowiedni?

Krok 1 Przeznaczenie – do czego potrzebna Ci torba sportowa?

Wybór torby sportowej jest przede wszystkim uzależniony od rodzaju aktywności, jaki chcesz uprawiać. Jeżeli chcesz trenować na siłowni lub chodzić na basen, potrzebujesz mniejszej torby, niż w przypadku, kiedy trenujesz np. sporty walki. Od tego, co będziesz przenosić w torbie sportowej, zależny jest również wybór jej kształtu. Większość modeli ma kształt zbliżony do prostopadłościanu lub walca. Producenci toreb sportowych oferują trzy standardowe rozmiary:

S – mała (o 35-45 l) - jest to torba, w której zmieścisz strój sportowy, ręcznik na basen i bidon lub butelkę z wodą, przykładowym modelem jest np. torba sportowa Nike .

M – średnia (o 45-60 l) -większa torba pomieści poza ubraniem i butami sportowymi na przykład piłkę do siatkówki lub do kosza, przykładowym modelem torby w średnim rozmiarze, jest torba sportowa Under Armour .

L - duża (65-100 l) - najbardziej pojemna torba, w której zmieścisz nawet ochraniacze, używane do trenowania kick-boxingu. 

Krok 2 – Kto będzie używał torby sportowej?

Wybór modelu torby sportowej jest również uzależniony od tego, kto będzie jej użytkownikiem. Na rynku znajdziemy torby sportowe damskie, męskie i dziecięce. Torby sportowe damskie i męskie różnią się od siebie głównie designem. Na damskich torbach sportowych znajdziemy kolorowe motywy, czasami też są one zaopatrzone w małe kieszonki, które przydadzą się kobietom. Sprawdź torbę sportową Adidas .

Poza torbami sportowymi męskimi i damskimi są też modele unisex, odpowiednie dla każdego, niezależnie od płci, które tak naprawdę cieszą się największą popularnością, jak na przykład uniwersalna torba sportowa Nike.

Z kolei dziecięce torby sportowe od modeli dedykowanych dla dorosłych różnią się głównie długością i zakresem regulacji paska, dzięki czemu są wygodniejsze dla dzieci. 

Krok 3 – W jakich warunkach będzie używana torba?

W naszym sklepie oferujemy torby sportowe z materiałów sztucznych takich jak poliester i nylon lub wykonane ze skóry ekologicznej. Torby sportowe ze skóry z pewnością przypadną do gustu tym osobom, które cenią elegancję i w taki sposób się ubierają. Torby wykonane z tkanin, są bardziej uniwersalne i zazwyczaj również nieco tańsze. 

Aby torba sportowa była zakupem na długi czas, musi być wykonana z dobrej jakości materiału. Do produkcji toreb sportowych stosuje się przeważnie poliester lub nylon, które charakteryzują się dużą wytrzymałością włókien na różne czynniki, jak np. wycieranie. 

Wybierając torbę sportową, warto zwrócić uwagę również na odporność materiału na wodę, a ta przyda się na przykład kiedy poruszasz się komunikacją miejską. 

Krok 4 – Inne cechy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając torbę sportową

Torba sportowa ma dwie krótkie szelki, dzięki którym możesz nosić ją w ręce oraz długi pasek, który umożliwia wygodne noszenie jej na ramieniu. Pasek powinien być odpowiedniej szerokości i grubości, tak, aby nie wżynał się w bark, kiedy będziesz nosić torbę długo.

W zależności od tego, co będziesz przenosić w torbie, zwróć uwagę na ilość i rodzaj dodatkowych kieszonek, dzięki nim wszystko znajdzie swoje miejsce i korzystanie z torby będzie wygodniejsze. 

Czym różni się torba sportowa od podróżnej?

Torby sportowe i turystyczne różnią się od siebie rozmiarem, torby sportowe są od mniejsze, ponieważ z ich pojemność zaczyna się od 30 litrów, z kolei pojemność toreb turystycznych zaczyna się od 60 litrów.