Top 6 miejsc w Kielcach, gdzie możesz zabrać dziecko podczas wakacji!

Top 6 miejsc w Kielcach, gdzie możesz zabrać dziecko podczas wakacji!

Top 6 miejsc w Kielcach, gdzie możesz zabrać dziecko podczas wakacji!

Wakacje w pełni, dla dzieci jest to czas odpoczynku od obowiązku szkolnego, ale również dwa miesiące podczas których nie raz dopadnie je nuda. Przygotowaliśmy dla was 6 ciekawych miejsc, gdzie możecie iść z dzieciakami w wakacje, aby fajnie spędzić z nimi czas.

1. Kielecki Park Linowy

Jest to miejsce dla tych, którzy lubią wysiłek na świeżym powietrzu z dreszczykiem emocji. System przeszkód połączonych ze sobą platformami, dostarcza nie tylko nowych wrażeń, ale też pozwala ćwiczyć sprawność i równowagę. Park poza wejściami indywidualnymi, przyjmuje grupy zorganizowane.

Wybierając się do Parku Linowego pamiętaj o tym, aby dziecko założyło wygodne ubranie, jak spodnie dresowe i bluza sportowa , znajdziesz je w sklepie Darcet w Radlinie, koło Kielc oraz sklepie internetowym.

8 tras dla tych, którzy lubią się sprawdzać

Kielecki Park Linowy ma 8 tras o różnym poziomie trudności, które zapewniają rozrywkę nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Na miejscu są instruktorzy, którzy pokazują jak prawidłowo korzystać z uprzęży.

Trasa zielona jest do 5 roku życia, to trasa w siatkach w samym kasku.

Pozostałe trasy (już w uprzężach):

 • fioletowa od 4 roku życia,
 • biała od 6 roku życia,
 • żółta od 7 roku życia,
 • pomarańczowa i niebieska są od wzrostu 130cm,
 • różowa od wzrostu 135cm,
 • czerwona od wzrostu 150cm.

Pakiety promocyjne

Ceny jednorazowych przejść rozpoczynają się od 15 złotych. Można też zakupić jeden z pakietów promocyjnych, dzięki którym zapłacicie mniej. Każdy pakiet może być wykorzystany tylko przez jedną osobę, w jednym dniu.

Jest to idealne miejsce dla tych, którzy lubią wyzwania i chcą sprawdzić swoje umiejętności.

Zalety:

 • Aż 8 tras do wyboru
 • Trasy dla osób w różnym wieku i stopniu zaawansowania
 • Nowe trasy dla najmłodszych
 • Atrakcyjne pakiety promocyjne

Ograniczenia:

 • Wiek i wzrost
 • Pogoda – podczas deszczu Park Linowy jest zamknięty

Więcej informacji na stronie WWW Kieleckiego Parku Linowego

2. Magia Karmelu – Manufaktura słodyczy

Czyli pierwsza w Kielcach Manufaktura słodyczy. Miejsce to otwarto w roku 2014  w centrum miasta – na Placu Wolności. W Magii Karmelu  poza kawiarenką i bawialnią dla najmłodszych główną atrakcją są pokazy ręcznego wytwarzana słodkości. Pokazy odbywają się odpowiednio o godzinach: 11, 13, 15 i ostatni o 16.45. Po każdym z nich uczestnicy są częstowani ciepłymi karmelkami.

W Magii Karmelu możecie spróbować lizaków i cukierków z karmelu o różnych, przepysznych smakach. W Menu znajdziecie również pyszności dla osób na diecie bezglutenowej. Manufaktura oferuje również okazjonalne słodycze na specjalne zamówienie klientów.

Nie tylko karmelowe cukierki 

Od roku 2017 oferta została poszerzona o ręcznie wyrabiane czekolady, idealne na upominek. Manufaktura wspólnie z Chocolate Story organizuje warsztaty wytwarzania czekolady Od ziarna do tabliczki.

Warsztaty dla dzieci

Jest to miejsce dla dorosłych, którzy mogą napić się pysznej kawy lub  świeżo wyciskanego soku oraz dla maluchów, które mogą zobaczyć, jak wygląda ręczna produkcja słodyczy. W przypadku uczestniczenia w warsztatach grupowych każdy uczestnik poza możliwością samodzielnego wykonania pyszności dostaje również dyplom Cukiernika. Takie doświadczenie nie tylko pobudza kreatywność, ale również zwiększa poczucie pewności siebie dziecka, które nabywa nową umiejętność. W końcu kto z nas w dzieciństwie nie chciałby zrobić swojego własnego lizaka?

Zalety:

 • Jedyne takie pyszności w Kielcach
 • Pokazy robienia słodyczy
 • Codzienna degustacja słodyczy
 • Możliwość samodzielnego zrobienia lizaka
 • Kawiarenka z napojami i pysznymi deserami
 • Lokalizacja i duży parking obok
 • Pokazy dla grup

Ograniczenia:

 • Pokazy tylko o określonych godzinach
 • Bawialnia tylko dla maluchów do 5 lat

Więcej informacji na stronie WWW Magii Karmelu

3. Fly Sky – Park trampolin

Jest to wszechstronny park, gdzie dzieci mogą aktywnie spędzać czas oraz odbyć trening pod okiem instruktorów. Jest tutaj również jedna z największych bawialni w Kielcach oraz pizzeria ze smakowitą włoską pizzą. 

W parku trampolin są aż 62 trampoliny, tor przeszkód, gdzie mierzony jest czas i tor ninja, ścianka wspinaczkowa i baseny z gąbkami oraz boisko do gry w koszykówkę. Jest to miejsce, gdzie można się porządnie wyszaleć i zmęczyć.

We Fly Sky możesz wejść indywidualnie lub z grupą, kiedy jest więcej niż 6 osób, zapłacicie mniej. Dzieci poniżej 5 roku życia ze względu na bezpieczeństwo nie mogą korzystać z parku, te w wieku od 5 do 7 lat mogą przebywać tylko pod opieką osoby dorosłej, a starsze do 18 roku życia za zgodą opiekuna. 

Jak wygląda wizyta we Fly Sky?

Na początku każdego wejścia jest rozgrzewka, którą prowadzi instruktor, dzięki czemu ryzyko kontuzji jest mniejsze. Wejścia zaczynają się o równiej godzinie, lub 15 minut wcześniej. Rezerwacji można dokonywać, ale tylko dla grup powyżej 10 osób.

Fly Sky oferuje również treningi personalne i zajęcia z akrobatyki oraz parkouru, prowadzone przez doświadczonych instruktorów. Dla dzieci to samo zdrowie, ponieważ poprawią koordynację ruchową, elastyczność i wzmocnią mięśnie. 

Dzieci mogą bawić się na największej, 4 poziomowej bawialni w Kielcach, gdzie znajdziecie aż 13 zjeżdżalni i tyrolkę. Nie brakuje też bezpiecznych atrakcji dla najmłodszych, czyli basenów z piłeczkami i trampolin. Bawialnia przeznaczona jest w wieku 0-12 lat.

Co musisz wiedzieć?

Warto tutaj zabrać wygodny, sportowy strój, który nie ogranicza ruchów. Komfortowe ubrania sportowe znajdziesz oczywiście w ofercie naszego sklepu z ubraniami sportowymi. Mamy koszulki dziecięce, spodenki, wygodne bluzy oraz wszystko pozostałe, czego potrzebujecie do świetnej zabawy.

Buty są niepotrzebne, ale bez antypoślizgowych skarpet na trampoliny nie wejdziesz. Na bawialni obowiązuje wejście w zwykłych skarpetkach. Ani na bawialnię, ani na trampoliny nie wolno wnosić jedzenia i picia. Picie można zostawić na półkach w części wspólnej i w każdej chwili po nie sięgnąć.

Zalety:

 • Idealne dla maluchów i starszych, którzy mają niespożyte zapasy energii
 • Trampoliny dla profesjonalistów i tory przeszkód 
 • Pomoc instruktorów
 • Można zorganizować urodziny
 • Na bawialnie opiekunowie dzieci wchodzą za darmo
 • Czynne 7 dni w tygodniu

Ograniczenia:

 • Dzieci poniżej 5 roku życia nie mogą korzystać z trampolin
 • Wejścia o określonych godzinach
 • Na trampoliny obowiązuje wejście w antypoślizgowych skarpetach (bezpieczeństwo przede wszystkim)

Więcej informacji na stronie WWW Parku Trampolin 

4. Centrum Geoedukacji GEOPARK

Geopark w kieleckim rezerwacie Wietrznia to miejsce, gdzie dzieciaki mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat geologii i geografii, ze szczególnym naciskiem na historię geologiczną naszego regionu. Jest to też Centrum Informacyjne Geoparku Świętokrzyskiego – Światowego Geoparku UNESCO.

Wystawa  „Podwodna stacja badawcza Chronos”

W wakacje możecie obejrzeć wystawę „Podwodna Stacja badawcza Chronos”, która obejmuje  seans w kinie Kapsuła Czasu. Osoby indywidualne mogą zwiedzać wystawę same lub z wirtualnym przewodnikiem, tutaj konieczne jest tylko zeskanowanie kodu QR.

Rodziny z dziećmi mogą zwiedzać wystawę również w formie gry terenowej, po zeskanowaniu również kodu QR. W czasie  gry należy najpierw znaleźć ukryte na wystawie pytania i trzeba udzielić na nie poprawnych odpowiedzi. Jest to doskonały sposób na utrwalanie zdobywanych wiadomości.  W grę można grać za pomocą formularza on-line lub bez żadnych urządzeń. Jest przeznaczona dla osób powyżej 8 roku życia.

Kino – Kapsuła Czasu

Gratką w GEOPARKU jest kino Kapsuła Czasu, które cieszy się popularnością nie tylko wśród dzieci, ale również ich opiekunów. Seanse trwają 20 minut i są włączane 20, 30 i 40 minut po pełnej godzinie. W kinie mieści się jednocześnie 12 osób.

Wstęp do Centrum Geoedukacji jest darmowy, przed wizytą konieczna jest jedynie rezerwacja. W przypadku osób indywidualnych jednocześnie na wystawę może wejść maksymalnie 36 osób. 

Dodatkowym atutem jest oczywiście cały rezerwat, który można obejrzeć, obok Geoparku jest też plac zabaw, gdzie maluchy mogą bezpiecznie spędzić czas, a ich rodzice usiąść na ławeczkach. 

Zalety:

 • Darmowe wejście
 • Interaktywne wystawy
 • Kino- Kapsuła Czasu
 • Nauka i zabawa w jednym
 • Piękny rezerwat Wietrzenia dookoła

Ograniczenia:

 • Jednocześnie na wystawie może przebywać 36 osób (osoby indywidualne)
 • Przed zwiedzaniem konieczna jest rezerwacja

Więcej info na stronie WWW Centrum Geoedukacji

5. Mobius – Centrum wspinaczki

Kolejne fajne miejsce dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas i nie boją się wyzwań. Mobius znajduje się w samym sercu Kielc, w starym kinie Romantica, naprzeciw dworca PKS.

W centrum wspinaczki czeka na Was aż 900 metrów powierzchni wspinaczkowej. Hala jest podzielona na 3 strefy:

Strefę dla dzieci – proste ścianki wspinaczkowe z ulubionymi, bajkowymi motywami maluchów

Boulderingową – czyli strefa do wspinaczki bez uprzęży nad materacem (wysokość do 4,5 m maks).

Linową – drogi do wspinania się na linie, a najdłuższe z nich sięgają aż 15 metrów, tutaj można wspinać się z asekuracją dolną i górną.

Czego potrzebujesz?

Wygodnych butów na zmianę, najlepiej z miękką podeszwą lub butów do wspinaczki, jeżeli zapomnisz, możesz wypożyczyć buty na miejscu za 5 zł. O resztę sprzętu nie musisz się martwić. No i wygodne ubranie, dżinsy, czy sukienki, nie ułatwią zabawy  W Darcet znajdziesz plecaki i torby sportowe, w których schowasz ubranie na zmianę.

Jak to wygląda?

Jeżeli jesteś w Mobius pierwszy raz, po przebraniu się, musisz wypożyczyć uprzęże, ta dla dziecka kosztuje 3 zł i dla osoby asekurującej (czyli Ciebie) 2 zł. Płacąc za wypożyczenie uprzęży, możesz z niej korzystać nawet przez cały dzień. Dodatkowo osoba, która będzie się wspinać, płaci za korzystanie ze ścianki (co również jest nielimitowane)

W Mobius można wspinać się z asekuracją drugiej osoby, lub automatyczną, jednak w sezonie letnim automaty często są gdzieś w terenie. Zresztą w przypadku dzieci, które ważą mniej niż 35 kg, automaty nie za bardzo się sprawdzą, to rozwiązanie raczej dla młodzieży i dorosłych.

Instruktor przeszkoli Was z podstawowej asekuracji, pokaże jak robić węzły i jak trzymać linę. Asekurować dziecko możesz oczywiście Ty. Może też zrobić to instruktor (dodatkowa opłata), jeżeli nie czujesz się pewnie, ale bez obaw, sprzęt w Centrum wspinaczki umożliwia bez problemu asekurację osoby, która waży o 30 kg więcej, niż Ty. Osoby do 16 roku życia mogą się wspinać tylko pod opieką dorosłego opiekuna. 

Sekcja wspinaczkowa

Poza wejściami indywidualnymi w centrum można zapisać się również na sekcję wspinaczkową, gdzie w grupach nie większych niż 6-8 osób można ćwiczyć technikę i wytrzymałość. Zajęcia trwają 2 godziny, pierwsze wejście jest płatne -50% mniej od regularnej ceny. 

Zalety:

 • Wspinać mogą się mali i duzi
 • Różne strefy wspinaczkowe
 • Przed wejściem odbywa się szkolenie z asekuracji
 • Pomoc instruktorów
 • Wypożyczenie sprzętu i opłata za bilet nie są limitowane czasowo – płacisz raz i korzystasz, przez ile starczy ci sił
 • Sesje personalne z doświadczonymi instruktorami
 • Możliwość zakupu karnetu (przy zakupie minimum dwóch karnetów zniżka rodzinna)
 • Czynne do 22

Ograniczenia:

 • Konieczne buty na zmianę – dbamy o higienę
 • Dzieci do 16 lat wchodzą tylko z opiekunem

Więcej info na stronie WWW Centrum Wspinaczki Mobius

6. Energetyczne Centrum Nauki

Kolejne miejsce na mapie Kielc, które rozbudza dziecięcą ciekawość świata i ma na celu popularyzowanie nauki wśród najmłodszych oraz dorosłych poprzez zabawę.

Energetyczne Centrum Nauki przy Kieleckim Parku Technologicznym to wystawy oraz warsztaty, w skład kompleksu wchodzą:

 • Wystawa Energia 
 • Energetyczny Ogród Doświadczeń
 • Laboratorium Generator Mocy
 • Kino 2D/3D
 • Sklepik naukowy

W jakich godzinach działa ECN w wakacje:

W wakacje od wtorku do piątku wejścia na wystawy odbywają się o godzinach: 9.00, 10.00, 12.00, 14.00 i 15.00. 

Przy czym warsztaty dla grup mają miejsce od 10.00 do 11.30 a te dla gości indywidualnych od 13.00 do 13.45.

W weekendy centrum jest czynne od 10 do 16.45, a warsztaty mają miejsce od 13.00 do 13.45.

Wakacyjne wejścia trwają 45 minut i każdy uczestnik może wykorzystać ten czas dowolnie wg własnego uznania.  W ramach wstępu można korzystać z urządzeń ekspozycji oraz obejrzeć film w kinie 2D/3D. Ze względu na to, że podczas jednej tury na wystawę może wejść tylko 60 osób, przed zwiedzaniem konieczna jest rezerwacja. 

Wakacje z energią 2022

Energetyczne Centrum Nauki specjalnie na wakacje przygotowało warsztaty „Wakacje z energią”. Program obejmuje tematy warsztatów takie jak:

 • Świecące w ciemności – luminescencja
 • Zielony parasol – o czym szumią drzewa w mieście?
 • Inteligentna współpraca, czyli jak działają mięśnie
 • Hologram – kreatywna przestrzeń

Soboty dla całej rodziny

Zwiedzanie wystaw w ECN to gratka nie tylko dla dzieciaków, ale również dla rodziców. W soboty Centrum oferuje rodzinne zwiedzanie i warsztaty dzięki, którym możecie w ciekawy sposób spędzać wspólnie czas i rozwijać swoje naukowe pasje.

Zalety:

 • Rozbudza ciekawość świata
 • Dzieci poniżej 5 roku życia wchodzą za darmo
 • Tańsze bilety rodzinne
 • Sobotnie zwiedzanie dla całej rodziny

Ograniczenia:

 • Wejścia tylko w określonych godzinach
 • Wejścia w wakacje trwają tylko 45 minut dla osób indywidualnych.

Więcej info na stronie WWW Energetyczne Centrum Nauki

Byliście w którymś miejscu? Jeżeli tak to dajcie znać, jak Wam się podobało, z chęcią poznamy Wasze opinie. I pamiętajcie, że jeżeli potrzebujecie wygodnych ubrań dla dzieciaków, znajdziecie je u nas. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na www.darcet.pl.